Nabídka našich služeb
Fasády
Fasády můžeme v podstatě rozdělit na dvě kategorie - bez zateplení , kde je tepelný odpor konstrukce zajištěn samotnou nosnou konstrukcí a se zateplením , kde se jako izolace nejčastěji používá minerální vata nebo polystyren. U obou kategorií lze navrhnout desítky možných skladeb, které se navrhují tak, aby byly funkčně pro stavbu co nejpříznivější a esteticky pro uživatele nejpřívětivější. Níže jsou vypsány 3 skladby, se kterými se v mírných úpravách setkáváme nejčastěji.
Tato varianta je finančně nejúspornější. Je difuzně velmi otevřená, což znamená, že případná vlhkost v nosné konstrukci se snadno dostává na vnější povrch stěny, kde se může volně odpařovat. Nevýhodou je nižší mechanická odolnost a také rychlejší degradace vlivem povětrnostních podmínek.
- Svislá nosná konstrukce - podklad
Podkladní stěna musí být vždy soudržná a očištěná od prachu, mastnoty, případně sanytru.
- Cementový postřik
Na očištěnou stěnu se nejprve stříká cementový postřik, zajišťující lepší soudržnost podkladu s nanášenou omítkou. Jeho další funkcí je zabránit příliš rychlému vysátí vody z omítky podkladní stěnou.
- Vápenocementová omítka
Na postřik lze nanášet klasické vápenocementové omítky, tepelně izolační omítky nebo sanační omítky. Každá z nich se nanáší v rozdílné tloušťce v závislosti na doporučení výrobce.
- Vápenný štuk
Vápenný štuk určuje finální povrch stěny. Většina výrobců nabízí různé velikosti zrn štuku, záleží tak především na investorovi, zda upřednostňuje jemnější nebo hrubší povrch.
- Penetrace + nátěr
Před samotným nátěrem je zpravidla nutná penetrace povrchu. Výběr typu nátěru je velmi důležitý. Pokud se snažíme docílit, co největší propustnosti, je třeba, aby i vlastnosti daného nátěru, protože jestliže se celou skladbou stěny snažíte, aby konstrukce byla co nejvíce difuzně otevřená, nebylo by vhodné ji poté uzavřít špatně zvoleným typem nátěru.

Soklová část objektu
Jedná se o velmi specifickou část domu, která je u každé stavby individuální. Musí se v ní zohlednit ukončení hydroizolace, vhodné připevnění izolantu a v neposlední řadě jeho celková povětrnostní a mechanická odolnost. Tuto část domu je vždy ideální řešit přímo na stavbě.